NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7.04.2024 r.

 1. Serdeczne dziękujemy dobrodziejom za ofiary na naszą parafię i Daninę Diecezjalną oraz za wykonanie kilku prac na wieży naszego kościoła.
 2. Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Arch.
 3. W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się  do publicznej wiadomości, że diakon Paweł Florek, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, syn naszej parafii, ma przyjąć święcenia prezbiteratu w Poznaniu dnia 25 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż alumnowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mającego otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
 4. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia.
 5. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży przez następne kilka tygodni w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w kościele.
 6. Kandydaci do bierzmowania z kl. VII, grupa ks. Łukasza mają swoje spotkanie we wtorek o godz. 17.00 w sali. Informacje dla pozostałych grup będą zamieszczone na stronie internetowej w zakładce: Duszpasterstwo/ Bierzmowanie.
 7. Grupy duszpasterskie:
 • RKCh Odrodzenie - spotkanie w środę o godz. 16.00 w Sali,
 • Przymierze Miłosierdzia zaprasza w środę po wieczornej Mszy św. oraz
  w sobotę po wieczornej Mszy św. na wielbienie i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00.
 1. Rodziców dzieci I - komunijnych zapraszamy na spotkanie w piątek 12 IV. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dzieci będzie w sobotę 20 IV o godz. 16.00.
 2. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy gościć ks. Rafała Walida, przewodnika czarnkowskiej grupy Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, który podzieli się doświadczeniem pielgrzymowania. W sobotę zapraszamy po wieczornej Mszy św. na wielbienie, a o 20.00 na spotkanie organizacyjne do sali. Przez całą niedzielę będziemy się modlić w intencji pielgrzymujących, a młodzież będzie rozdawać ulotki z informacjami.
 3. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego. W zakrystii będzie można nabyć egzemplarze Pisma Świętego.
 4. W ostatnim czasie zmarli śp.: Eugeniusz Godawa z Brzeźna oraz Tadeusz Graj z os. Słonecznego (Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o 11.00). Dobry Jezu…

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

Intencja Żywego Różańca na kwiecień:

Módlmy się o trwałe owoce rekolekcji wielkopostnych i wierne kroczenie za Zmartwychwstałym Chrystusem.

Parafialny FB

 


STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH  <LINK>

Kościół w obiektywie