Parafia pw. św. Marii Magdaleny
ul. Kościelna 1, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 25 18
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Drodzy Rodzice dzieci klas III

              Przypominam, że w przygotowaniu do I komunii kluczowy jest udział w niedzielnej Mszy św. Postarajcie się nie zaniedbywać tego ważnego momentu w tygodniu.

Spotkania formacyjne dla rodziców (w kościele):

 • piątek, 15 marca 2024, godz. 19.15
 • piątek, 12 kwietnia 2024, godz. 19.15

Spotkania dla dzieci i rodziców (w kościele):

 • niedziela, 4 lutego 2023, godz. 11.00 - spotkanie po Mszy św.
 • niedziela, 17 marca 2024, godz. 11.00 - spotkanie po Mszy św.
 • sobota, 20 kwietnia 2023, godz. 16.00 - Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych

Spotkania modlitewne i duchowe dla dzieci:

Droga Krzyżowa w Wielkim Poście: piątek godz. 17.45
Sprawy formalne:

Dzieci ochrzczone poza parafią:

 • dostarczyć akt chrztu do biura parafialnego
 • dzieci nieochrzczone (natychmiast zgłosić księdzu)
 • inne nazwisko dziecka w akcie chrztu a inne obecnie

(natychmiast zgłosić księdzu)

Dzieci z innej parafii – zgoda księdza proboszcza na przygotowanie i I Komunię św. w parafii św. Marii Magdaleny w Czarnkowie.

Dewocjonalia i alby (różaniec, medalik, książeczka, świeca potrzebna na Mszę z odnowieniem przyrzeczeń) - kupujemy indywidualnie
lub propozycja Firmy Vestimentum.

Krzysztof Makosz, proboszcz

 

Daty I Komunii św.:  
18.05.2024, g. 14.00 (na prośbę rodziców zmieniliśmy godzinę, ale wiąże się to z przypilnowaniem by dziecko było na Mszy św. w niedzielę)
19.05.2024 (g. 11.00)
19.05.2024 (g. 11.00 - Romanowo D.)

 


 • Rodzice są pierwszymi wychowawcami dziecka, stąd oczekuje się od nich należytego przykładu i zaangażowania w całym okresie przygotowawczym.
 • W każdą niedzielę i święto nakazane rodzice wraz z dzieckiem mają obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 • Dobrze by było, gdyby rodzice w domu razem z dzieckiem odmawiali codzienny pacierz oraz wdrażali dziecko w ducha modlitwy.
 • Wskazane jest, aby Rodzice na początku okresu przygotowań dziecka do Pierwszej Komunii świętej przystąpili do spowiedzi i przystępowali w niedziele do Komunii św. W ten sposób poprzez własny przykład mogą pokazać dziecku wartość Eucharystii w naszym życiu.
 • W ramach katechezy szkolnej dziecko zobowiązane jest opanować cały materiał przypisany programem nauczania. Rodzice są odpowiedzialni za pomoc w przyswojeniu przez dziecko obowiązującego materiału z katechizmu i modlitw. Rodzice powinni też powtarzać z dzieckiem przyswojoną przez nie w szkole wiedzę katechizmową.
 • W terminie wyznaczonym przez przygotowującego księdza należy dostarczyć świadectwo chrztu dziecka – zwolnieni są ci rodzice, których dzieci były chrzczone w naszej parafii. Nie dopełnienie tej ważnej formalności będzie podstawą do niedopuszczenia dziecka do Pierwszej Komunii Świętej.
 • Rodzice zobowiązani są do uczestniczenia w spotkaniach formacyjnych przygotowujących do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
 • Dziecko zobowiązane jest do uczestniczenia w ciągu całego roku przygotowania w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), Drodze Krzyżowej (Wielki Post) oraz nabożeństwach majowych (maj). Rodzice powinni postarać się, by dziecko te zobowiązania wypełniło.
 • Jeżeli dziecko z jakiejś przyczyny nie zostało jeszcze ochrzczone, to rodzice zobowiązani są niezwłocznie – osobiście – poinformować Ks. Proboszcza parafii w której dziecko będzie przyjmować Pierwszą Komunię świętą.

 Mk 10,13-16:
"Przyprowadzano do Niego dzieci, aby je dotknął. Uczniowie zaczęli je strofować.
Gdy Jezus to zauważył, oburzył się i rzekł im:
"Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im,
bo do takich należy królestwo Boże.
O tak, oświadczam wam: kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko,
nie wejdzie do niego".
Potem obejmował je ramieniem i błogosławił, kładąc na nie ręce."

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

Intencja Żywego Różańca na kwiecień:

Módlmy się o trwałe owoce rekolekcji wielkopostnych i wierne kroczenie za Zmartwychwstałym Chrystusem.

Parafialny FB

 


STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH  <LINK>

Kościół w obiektywie